Дома Трансфер зона Ленгле се сели во Серија А

Ленгле се сели во Серија А

Рома е силно заинтересирана за дефанзивецот на Барселона, Клемен Ленгле, пренесува каталонски „Спорт“.

Жозе Мурињо сака да ја засили одбраната и Французинот е прво име на неговиот список.

Рома испратила прва понуда од 15 милиони евра, која Барселона ја одбила.

Барселона е спремна да се раздели со дефанзивецот, но за неговата слобода бара 25 милиони евра.

Рома не се откажува и спрема нова понуда, па преговорите помеѓу двата клуба ќе продолжат во следните денови.

Ленгле разговарал со Мурињо и дал согласност за негов трансфер на „Олимпико“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Барса го сака талентот на Арсенал, Артета има план како да го задржи

Младиот играч за врска на Арсенал, Чарли Патино може да биде повикан за првиот тим, пренес…