Дома Луд Спорт Легендарниот коментатор на Милан повторно во форма (видео)

Легендарниот коментатор на Милан повторно во форма (видео)

Тицијално Кридели е познат како коментатор кој еуфорично ги пренесува натпреварите на Милан.

Така беше и во вчерашното дерби помеѓу Милан и Рома кое „росонерите“ го добија со резултат 2:0.

Крудели го прослави голот на Ребиќ трчајќи по студиото…Погледнете!

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Тоа е Дејвид Бекам: Од една објава на Инстаграм доби 300.000 долари и часовник од 5.000 долари (ФОТО)

Дејвид Бекам сигурно е еден од најпознатите спортисти на сите времиња. Бекам играчката кар…