Дома Останати Кошарка НБА Леброн има една дилема пред продолжувањето на договорот со Лејкерси

Леброн има една дилема пред продолжувањето на договорот со Лејкерси


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Еден од најдобрите кошаркари во историјата се очекува и во иднина да го носи дресот на Лос Анџелес Лејкерси.

Договорот на Леброн со Лејкерси истекува на крајот од сезоната 2022/2023, меѓутоа веќе се започнати преговорите за продолжување на соработката. Четирикратниот освојувач на шампионскиот прстен е задовоелн во Лејкерси и тимот е задоволен од него.

Меѓутоа останува една дилема. Дали договорот ќе биде продолжен за уште една сезона со што би добил 47 милиони долари или две за кои Лејкерси се спремни да му исплатат 91 милион.

Во новата сезона Леброн ќе наполни 38 години, но тоа не треба многу да загрижува затоа што во минатата сезона имаше просек од 30.3 поени, 8.2 скока и 6.2 асистенции по натпревар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Челзи не се откажува од Леао

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Челзи во зимскиот пр…