Дома Трансфер зона Леао: Среќен сум поради интересот од Реал Мадрид

Леао: Среќен сум поради интересот од Реал Мадрид


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Рафаел Леао зад себе има одлична сезона во редовите на Милан и го привлече вниманието на повеќе клубови, а како најсериозен во намерата изгледаше Реал Мадрид.

Наводно, „кралевите“ се подготвени да платат 120 милиони евра за неговите услуги. Од Милан од друга страна порачуваат дека Португалецот не е на продажба за ниту една сума. Коментар за целата ситуација даде и самиот Леао.

„Со Милан имам уште две години одговорот и се чувствувам како дома, ми се допаѓа тоа што клубот сака да ме задржи. Среќен сум поради интересот од Реал Мадрид, но не летам во облаци. Задоволен сум од мојот напредок. Како многу млад преминав во Спортинг и се преселив во Лил, за многумина можеби не изгледа така, но француското првенство е прилично силно“.

„Трансферот во Милан беше важен чекор. Во првите две години работите не одеа како што очекував, но сега сум позрел и одиграв сезона каква што посакував. Се надевам и верувам дека во иднина ме чекаат големи работи“, изјави Леао.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Челзи не се откажува од Леао

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Челзи во зимскиот пр…