Дома Трансфер зона Лацио ја „украде“ големата желба на Интер и Јувентус

Лацио ја „украде“ големата желба на Интер и Јувентус


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Младиот албански дефанзивец Мараш Кумбула воодушеви со настапите во дресот на Верона.

Овој 20 годишен дефанзивец сезонава до прекинот на Серија А одигра 18 натпревари и постигна еден гол. Кумбула го привлече вниманието на многу клубови од цела Европа, но медиумите во Италија тврдат дека е позната неговата следна дестинација.

Интер и Јувенус веќе подолго време водеа преговори со неговиот агент, но во моментов најблиску до неговиот потпис е Лацио.

Раководството на Лацио денес имаше состанок со колегите од Верона, а „Скај Италија“ тврди дека двете страни се многу блиску до договор.

Кумбула дал согласнот да се пресели на „Олимпико“, а трансферот би трабало да чини околу 20 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Детално објаснување: Зошто за Барселона е (не)возможно да го доведе Меси?

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Нов ден и нов информации околу ситуацијата со Лео М…