Дома Македонски спорт Мак ракомет Лазаров го објави списокот ракометари за натпреварите против Данска

Лазаров го објави списокот ракометари за натпреварите против Данска

Новиот селектор на репрезентацијата на Македонија, Кире Лазаров го објави списокот на ракометари за дуелот против светскиот шампион Данска.

Првиот натпревар против Данска го играме 11. март во „Борис Трајковски“, додека реваншот е закажан за три дена подоцна во Алборг.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Aсенсио и закажа на Шпанија меч за златото со Бразил! 🎥

Репрезентацијата на Шпанија псоле продолженија ја победи Јапонија (0:1) и ќе игра во финал…