Дома Македонски спорт Мак ракомет Лазаров го објави составот за натпреварот против Швајцарија

Лазаров го објави составот за натпреварот против Швајцарија

Денес од 18:00 часот ракометната репрезентација на Македонија ќе игра против Швајцарија на домашен терен.

Селекторот Кире Лазаров денес го објави составот за овој дуел, во кој нема изненадувања, ќе излеземе на терен во најсилен состав.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Доказ дека Роналдо си заминува од Јувентус🎥

Иднината на Кристиано Роналдо во Јувентус е неизвесна и се погласни се шпекулациите дека ќ…