Дома Луд Спорт Лажниот Нејмар е сензација во Катар🎥

Лажниот Нејмар е сензација во Катар🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓На еден од натпреварите на Светското првенство во Катар се појави „лажен“ Нејмар, а станува збор за човек кој многу личи на бразилската ѕвезда.

Нормално, навивачите веднаш го забележаа и помислија дека станува збор за еден од најдобрите фудбалер во светот.

На видеото кое стана вирлано се гледа дека и тој се соживеа во улогата, па се сликаше со фановите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Леброн: Јас сум најдобриот кој ја играл оваа игра

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Леброн го сруши реко…