Дома Македонски спорт Мак баскет КФСМ потпиша договор за заеднички развој со Косово

КФСМ потпиша договор за заеднички развој со Косово

Претседателот на КФСМ Перо Антиќ денес потпиша меморадум за соработка со Косово.

Денес Антиќ потопиша договор за соработка и развој на овој спорт заеднички со Косово. Потпис на договорот стави и колегата на Антиќ од спротивната страна Арбен Фетах.

Овој договор конкретно значи: Организирање на заеднички акции за развој на спортот, организирање пријателски натпревари, размена на експерти и заеднички тренинзи…

Според договорот најмалку еднаш годишно двете страни ќе седнат на преговори и ќе го разгледуваат сработеното.

Фото: КФСМ

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

MЗТ со закана до Антиќ: Вратете ни ги парите или ќе следи кривична пријава

Тимот на МЗТ Скопје Аеродром ја извести јавноста дека останува доследен на својот став про…