Дома Македонски спорт Крсте Велкоски го продолжи договорот со Сараево

Крсте Велкоски го продолжи договорот со Сараево

0

Македонскиот напаѓач, Крсте Велкоски денеска стави потпис на нов договор со босански Сараево.

Велкоски во Сараево прв пат пристигна во 2014. година, а за враќање се одлучи во јули 2017. година. Брзо ги освои симпатиите на навивачите и набрзо ја доби капитенската лента.

Новиот договор ќе важи до 2021. година.

„Мило ми е што успеав да се договорам со Сараево и што за овој клуб ќе настапувам и наредниот период. Се надевам дека ќе ги оствариме нашите цели.“ – изјави Велкоски.

Сараево има пет бода повеќе Зрински, а Велкоски се надева дека на првото место ќе останат и по крајот од сезоната.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Во финалето на Африканскиот куп на Нации во првата минута се постигна гол каков што ретко се гледа (ВИДЕО)

Чудно започна финалето во Африканскиот куп на Нации. Алжир против Сенегал поведе уше во пр…