Дома Луд Спорт Крвавиот Манџукиќ синоним за Јуве – фановите импресионирани!

Крвавиот Манџукиќ синоним за Јуве – фановите импресионирани!

0

Марио Манџукиќ во последно време прерасна во идол на навивачите на Јувентус, а синоќа во финалето на италијанскиот Куп уште еднаш ги импресионираше „бјанконерите“.

Имено, хрватскиот напаѓач при еден воздушен дуел со Бастос ја повреди аркадата, па почна да крвари на теренот.

Меѓутоа Манџукиќ се врати со фластер над левото око и продолжи со исто темпо во играта, притоа го одигра целиот натпревар за својот тим.

Навивачите се воодушевени поради неверојатната храброст и пожртвуваност на Манџукиќ, па тоа го покажаа и на социјалните мрежи.

Прочитајте поврзани статии
Повеќе P. K.
Load More In Луд Спорт

Проверете

ФОТО: Ана Ивановиќ ја објави фотографијата која долго ја чекавме

Поранешната српска тенисерка и првата тенисерка на ВТА листата, Ана Ивановиќ објави фотогр…