Дома Луд Спорт КРАЈ на ергенството, Роналдо ќе каже „ДА“, познато и кога!

КРАЈ на ергенството, Роналдо ќе каже „ДА“, познато и кога!

ronaldo georgina

Португалецот одлучи, наскоро стапува во брак со неговата девојка Георгина.

За нешто помалку од една година ергенството ќе заврши и за Кристиано Роналдо!


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Барем она официјалното, со оглед на тоа што Португалецот во август следната година ќе стапи во брак со Георгина Родригез.

Роналдо одлучил церемонијата да биде направена по завршувањето на Светското првенство, а локацијата каде Роналдо ќе каже „ДА“ сеуште не е позната.

Португалецот заедно со Георгина е од ноември 2016 година, а неодамна добија и ќерка. Да потсетиме и дека Роналдо има уште три деца кои ги доби од сурогат мајка.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Откриено кој е виновен за скандалот со секс звуците на ждребот од ЕП🎥

На вчерашниот ждреб за ЕП додека се извлекуваа репрезентациите на Србија, Швајцарија и Ита…