Дома Офсајд Кој не би имал мотивација: Вистинска убавица ги тренираше Халанд и друштвото 📸

Кој не би имал мотивација: Вистинска убавица ги тренираше Халанд и друштвото 📸

Aлиса Шмит е германска атлетичарка и таа беше прогласен за најдобра спортистка во светот, имаше и понуда да позира за „Плејбој“ но таквата понуда ја одби.

Станува збор за специјалист за трки на 400 и 800 метри, таа сега е кондициски тренер во Борусија Дортмунд.

По одработените неколку тренинзи дел од фудбалерите за германските медиуми коментираа дека тренинзите на Шмит се пеколно тешки.

Во 2017 година таа освои сребрен медал на младинското ЕП во штафета 4×100 метри. Покрај големите спортски успеси таа е популарна и поради нејзиниот атрактивен изглед.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Офсајд

Проверете

Насмевката која можеби му ја украде победата на Јувентус 📸

Јувентус синоќа гостуваше кај Кротоне и освои само бод (1:1). Старата дама без Кристијано …