Дома Видео Кошаркар на Барселона во „Ел Класико“ остана без два заба 🎥

Кошаркар на Барселона во „Ел Класико“ остана без два заба 🎥


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Реал Мадрид вчера во кошаркарското „Ел Класико“ ја победи Барселона со 78:66 на фајнл-фор во Каунас и така се избори за пласман во финалето од Евролигата.

Натпреварот беше одбележан со тешкиот пад на кошаркарот на Барселона, Рокас Јокубатис. Јокубатис во текот на втората четвртина незгодно падна на паркетот и остана без два заба.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Српски навивачи направија шоу во Мајами во поради Јокиќ 🎥

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Ко…