Дома Фудбал Останато Конте по поразот од Мура: Тотенхем не е топ тим

Конте по поразот од Мура: Тотенхем не е топ тим

Toтенхем вчера доживеа неочекуван пораз од Мура во групната фаза од Конференциската лига и така си го искомплицира својот пат за нокаут фазата.

Ова беше првиот пораз за Конте на клупата на Спарси во четвртиот натпревар. Италијанецот беше искрен по мечот.

„Сега почнувам да ја сфаќам ситуацијата. Не е малку едноставно. Во овој момент Тотенхем не е топ тим. Мило ми е што сум тука, но мормае многу да работиме за да го подобриме квалитетот“, изјави Конте.

Интересно е што Мура доаѓа од град со 10.000 жители и нема стадион за овој ранг натпреварување па европските натпревари ги игра во Марибор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Анчелоти: Нашата цел е да играме финале во ЛШ

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анечелоти зборуваше на пресконференција пред утешниот меч с…