Дома Останати Конор се огласи по пензионирањето на Кабиб

Конор се огласи по пензионирањето на Кабиб

Кабиб Нурмагомедов вечерва победи во Абу Даби против Џастин Гатје и после борбата објави крај на кариерата.

Борците ширум светот се простуваат од легендата, а се јави и неговиот голем ривал Конор Мекгрегор.

Овој пат не на начин како што сме навикнати, беше фер и му посака среќа.

„Одличен настап. Јас продолжувам каде што застанав. Почит и сочувство поради твојот татко. Семејство Мекгрегор“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Обложувач од Скопје поради ремито на Борусија остана без скоро два милиони денари 📸

Вчерашното реми на Борусија Дортмунд против Лацио еден обложувач од Скопје според уплатнот…