Дома Останати Конор: Испишав историја!

Конор: Испишав историја!

Конор Мекгрегор се врати во голем стил и го нокаутираше Доналд Серон за само 40 секунди.

Освен што Конор на овој начин спектакуларно најави враќање во ММА светот тој стана и првиот борец во УФЦ кој во три категории победил со нокаут.

„Вечерва испишав историја! Јас сум првиот борец во историјата на УФЦ кој победил во три различни категории, горд сум на тоа! Доналд беше рекордер со нокаути со нога и среќен сум што пресуди мојот удар со нога. Ударите со рамо беа интересни, јасно беше дека не очекуваше такво нешто“.

„Навистина сум пресреќен и горд кој друг се шетал низ категориите вака? Уште еднаш го запишав моето име во историјата. Поздрав до Ирците, до мајка ми, си одам дома со победа“, порача Конор по спектакуларниот нокаут.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Познато колку ќе заработат Вајлдер и Фјури од борбата за титулата

Реванш борбата за титулата светски шампион во тешка категорија помеѓу Тајсон Фјури и Деонт…