Дома Видео Комедија: Ова беше глума за „оскар“…🎥

Комедија: Ова беше глума за „оскар“…🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Натпреварот помеѓу репрезентациите на Виетнам и Индонезија во рамките од АФФ (Југоистичниот азиски шампионат) го привлече вниманието поради фудбалерот Марк Клок.

Тој се обиде одглуми повреда додека го чуваше еден противнички фудбалер.

Падна на теренот симулирајќи удар во препоните и тоа предизвика мали тензии помеѓу фудбалерите на двата тима.

Инаку, Клок е Холанѓанец кој играл за неколку европски клубови како Утретехт, Рос Каунти, Черно Море, Олдам, Данди, а во 2017 годиан се пресели во Индонезија, доби пасош и можност да игра за оваа репрезентација.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Алегри збесна по грешката на Ди Марија 🎥

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Јувентус се пласираш…