Дома Останати Кошарка НБА Комедија во НБА: Играчот на Хјустон бараше судијата да го исклучи неговиот татко (ВИДЕО)

Комедија во НБА: Играчот на Хјустон бараше судијата да го исклучи неговиот татко (ВИДЕО)

На натпреварот помеѓу Хјустон и Лос Анџелес Клиперс изминатата вечер се случи една сцена каква што до сега не сме виделе.

Тоа беше и натпревар помеѓу татко и син. Дресот на Хјустон го носи Остин Риверс, додека легендарниот Док е тренер на Клиперси.

Док на овој натпревар на клупата не беше до крајот. Поради жестоки протести беше исклучен во финишот од натпреварот, а на паркетот се одвиваше една навистина комична сцена. Додека постариот Риверс протсетираше кај судијата, Остин стоеше на неколку метри од него и бараше од судијата да му покаже техничка и така да го исклучи неговиот татко. На крајот тоа и се случи.

„Го видов тоа. И требаше така да реагира“, изјави Док после натпреварот.

Остин исто така се огласи во медиумите.

„Го сакам, но уживав во тој момент. Навистина уживав и беше забавно“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Една од најголемите ѕвезди во НБА позитивен на коронавирус!

Koшаркарот на Хјустон рокетс, Расел Вестбрук преку социјалните мрежи потврди дека е заразе…