Дома Фудбал Останато „Кога Роналдо си замина од Јувентус го замолив само една работа“

„Кога Роналдо си замина од Јувентус го замолив само една работа“

Кристиано Роналдо на крајот на сезоната го напушти Јувентус и потпиша за Манчестер Јунајтед, а при заминувањето Португалецот добил молба од близок човек на раководството на „бјанконерите“.

Лапо Елкан, кој е кум на претседателот на Андреа Ањели побарал од Роналдо да не постигне гол против „старата дама“.

„Со Роналдо сум добар пријател, имаме одлично однос. Нашиот однос нема да се промени со неговото заминување. Тој е одличен и великодушен човек. Кога заминуваше во Јунајтед го гушнав и го замолив само една работа, да не му даде гол на Јувентус“, изјави Елкан за италијанскиот „Скај Спорт“.

Јувентус и Манчестер Јунајтед како што е познато во овој момент не можат да се сретнат затоа што се во различни групи во ЛШ, ќе видиме како ќе се одвиваат работите во понатамошниот дел од сезоната.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Суарез: Меси мора да се навикне на ладната клима во Париз

На Лионел Меси не му оди баш според очекувањата во ПСЖ, постигна четири гола за „светците“…