Дома Останати Кошарка НБА Коби Брајант примен во куќата на славните, Џордан не можеше да ги задржи солзите🎥

Коби Брајант примен во куќата на славните, Џордан не можеше да ги задржи солзите🎥

Коби Брајант примен во куќата на славните, Џордан не можеше да ги задржи солзите

Коби Брајант постхумно беше претставен како нов член на Куќата на славните на НБА.

Кошаркарската икона која пред повеќе од една година трагично го загуби животот во хеликоптерска несреќа не дочека да добие место меѓу најдобрите на сите времиња.

Во негово име зборуваше сопругата Ванеса, која одржа емотивен говор.

„Верувам дека сега се смее на небото затоа што ќе го пофалам во јавноста. Повеќе нема да има таков како што беше Коби. Тој беше посебен, скромен, различен. Поголем од животот “, рече меѓу другото сопругата Ванеса.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Клиперси ја декласираа Јута и намалија на 2:1 во серијата

Кошаркарите на ЛА Клиперс синоќа ја победија Јута со 132:106. Клиперси дојдоа до убедлива …