Дома Македонски спорт Мак фудбал Клубовите од втората лига бараат одложување на Изборното собрание на ФФМ

Клубовите од втората лига бараат одложување на Изборното собрание на ФФМ

Денес на прес-конференција второлигашите во Македонија побараа да не се одржи Изборното собрание на Фудбалската Федерација на Македонија.

Клубовите од втората лигата бараат да биде формирана комисија во која ќе има и членови од АМС, ФФМ и претставници на клубовите и таа комисија да изработи нов Статут на Фудбалската федерација кој би бил усогласен со законот.

Во главно барањето на клубовите е Статутот на ФФМ да се усогласи со законот за спорт. Ако не се исполни ова нивно барање тие најавуваат бојкот на натпреварувањата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Ристе Јанков не дозволи да го видиме еден од најсмешните автоголови во ПМФЛ 🎥

Струга Трим Лум и Работнички денес во натпреварот кој беше битка за излезе во Европа ремиз…