Дома Видео Класа додавање на Фирмино против Генк

Класа додавање на Фирмино против Генк

Синоќа Генк и Ливерпул го одиграа натпреварот во рамките на третото коло од групната фаза во ЛШ, а Црвените од Енфилд славеа убедливо со 1:4.

Севкупно одлична партија на целиот тим на Ливерпул, а посебно блескаше офанзивната линија. Окс Чемберлјен беше двоен стрелец, додека Мане и Салах погодија по еднаш.

Иако Боби Фирмино не постигна погодок, уште еднаш ја покажа својата класа, особено пас магијата. Штета што Мане не реализираше. Погледнете…

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Гоче може и со десна: Гол на Пандев против Удинезе! (ВИДЕО)

Денес својот натпревар од Серија А го играат Удинезе и Џенова. Македонскиот капитен Горан …