Дома Македонски спорт Мак баскет КК Гостивар ги стресе своите фанови со првоаприлската шега (ФОТО)

КК Гостивар ги стресе своите фанови со првоаприлската шега (ФОТО)

Tимот на КК Гостивар се одлучи во духот на денешниот ден кој е ден на шегата да се пошегува со своите фанови.

Од клубот на својата Фејсбук страна објавија дека поради неисплатени долгови ќе бидат исфрлени во втора лига. Следуваа коментари од навивачите, некои од нив претпоставуваа дека се работи за шега, додека други веројатно оваа објава ги стресе барем на момент.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак баскет

Проверете

Официјално: КФСМ прогласи крај на сезоната, нема шампион, нема испаѓање, две екипи влегуваат во првата лига!

Подолго време МЗТ Скопје се обидуваше да го „истера“ своето и сезоната во мак да продолжи …