Дома Фудбал Германија Кејн руши рекорди во Баерн Минхен

Кејн руши рекорди во Баерн Минхен

Aнглискиот голгетер, Хари Кејн на фантастичен начин ја започна својата авантура во дресот на Баерн Минхен.

Кејн беше платен 100 милиони евра и во првите пет натпревари во Бундеслигата постигна седум голови со што постави нов рекорд.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Досега рекордот го држеа Марио Манџукиќ, Герд Милер и Мирослав Клосе со по пет гола на првите пет првенствени натпревари.

На мечот против Бохум, Кејн постигна хет-трик што е прв негов во Бундеслигата,

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Манчестер Сити ослабен гостува во Белград

Maнчестер Сити ја прекина низата на неуспеси и така со не толку добра игра го победи Лутон…