Дома Останати Кошарка НБА Кемба Вокер експресно ја напушти Оклахома

Кемба Вокер експресно ја напушти Оклахома


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Познатито американски кошаркар Кемба Вокер е нов првотимец на Њујорк Никси во кој доаѓа само после месец ипол во редовите на Околахома.

Вокер беше трејдуван на 18. јуни од Бостон во редовите на Охлахома, но се реши експресно да ја промени средината и наредната сезона ќе игра во нов клуб.

Според најавите на американските медиуми Вокер во Никси ќе заработува просечно осум милиони долари по сезона.

Зад себе Вокер има четири учества на Ол-Стар натпреварите, а во сезоната 2018/2019 избран е во најдобрата селекција во НБА.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Ирвинг најдобар на теренот на дебито, Далас славеше против Клиперс 🎥

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ На дебито на Кајри И…