Дома Македонски спорт КАТАСТРОФА: Женските кошаркарки до 18 години не постигнаа кош за цела четвртина!

КАТАСТРОФА: Женските кошаркарки до 18 години не постигнаа кош за цела четвртина!

Во овие моменти женската кошаркарска репрезентација на Македонија до 18 години предводена од Јелена Антиќ го игра вториот натпревар на ФИБА „Челенџерот“ кој се одржува во Софија.

Малку е да се каже дека првата четвртина беше вистинска катастрофа за македонските кошаркарки.

Верувале или не македонските кошаркарки не постигнаа ниту еден поен!

Да Словенките беа фаворити и пред почетокот на натпреварот, но да не се постигне ниту еден поен и да се изгуби четвртина со 34:0 е премногу! Втората Словенките ја добија со 13:11.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Влатко Костов е нов тренер на Тиквеш

Откако Тиквеш спогодбено го раскина договорот со Пане Блажевски денес за нов шеф на стручн…