Дома Останати Кошарка НБА Кари ја повтори „лудата“ асистенција на Дончиќ само еден ден подоцна 🎥

Кари ја повтори „лудата“ асистенција на Дончиќ само еден ден подоцна 🎥


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Утрово тимот на Голден Стејт го играше најважниот натпревар во регуларниот дел и во него блесна првата ѕвезда Стеф Кари.

Во битката за шестата позиција на табелата, Вориорси славеа со 120:109, а Кари го заврши натпреварот со 39 поени, осум скокови и осум асистенции, погоди и осум тројки од 15 обиди.

Немаа решение противничките играчи за Кари кој воодушеви со одлични потези и ја повтори генијалноста на Дончич, само еден ден по репрезентативецот на Словенија. Кари беше во скоро затворена позиција, но успеа да го пронајде Клеј Томпсон кој погоди тројка во свој стил.

AСИСТЕНЦИЈАТА НА ДОНЧИЌ

АСИСТЕНЦИЈАТА НА КАРИ

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Рекордите кои ги сруши Јокиќ во првиот натпревар од финалето против Мајами

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Денвер го победи Ма…