Дома Останати Ракомет Кантегрел со пантереска одбрана спречил лоб на Лазаров (ВИДЕО)

Кантегрел со пантереска одбрана спречил лоб на Лазаров (ВИДЕО)

Францускиот голман Робин Кантегрел ќе биде нов чувар на голот на Вардар за наредната сезона.

Кантегрел е исклучително квалитетен голман, а тоа го покажа и против нашиот капитен Кире Лазаров. Во сезоната 2018/2018 Нант на Лазаров играше против Понто Комбо и во овој натпревар Кантеграл со пантерска одбрана спречи лоб на Лазаров.

НАЈДОБРОТО ОД КАНТЕГРАЛ

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Шок за Солскјер на тренингот: Погба во жесток дуел се повредил сам и го повредил Фернандеш!

Манчестер Јунајтед добро изгледаше на натпреварите по рестартот на сезоната, а сега Оле Гу…