Дома Македонски спорт Калин полуфиналист на фјучерсот во Скопје!

Калин полуфиналист на фјучерсот во Скопје!


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Македонскиот тенисер Калин Ивановски е полуфиналист на фјучрсот во Скопје.

Тој за влез во завршницата се пласираше откако неговиот денешен ривал Мирза Башиќ го предаде мечот поради повреда, истегнување на задња ложа.

Инаку, Башиќ вчера го предаде и мечот во двојки со Зекиќ, поради повредата, а во претпладнето беше и на медицински третман, но повредата не му дозволи настап.

Ивановски утре во полуфиналето ќе игра со победникот од мечот Миљан Зекиќ и Ерги Киркин.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Македонија од трет шешир ќе ги добие противниците во Лигата на нации

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Фудбалската репрезент…