Дома Актуелно Како Лампард ја прослави својата најголема тренерска победа?

Како Лампард ја прослави својата најголема тренерска победа?

Поранешниот англиски фудбалер Френк Лампард синоќа ја оствари најголемата тренерска победа во својата кратка кариера.

Лампард во текот на летото ја прифати понудата да го превземе Дерби со кој бележи одлични резултати во Чемпионшип, а круна на тоа беше победата над Манчестер Јунајтед во 1/16 финалето во Карабао купот.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Френк се најде очи во очи со Жозе Мурињо, човекот кој неколку години го тренираше и со кој ги оствари најголемите успеси на Челси во клубската историја.

Лампард пред пет дена по пети пат стана татко, а триумфот на Олд Трафорд само е круна на неговите среќни приказни.

Тоа се гледа и на неговата реакција по завршувањето на натпреварот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

Шкендија се засили со Роналдо

Напаѓачот од Јамајка, Роналдо Вебстер кој првиот дел од сезоната го мина во Брегалница е н…