Дома Фудбал Англија Како Адама Траоре успеа да го промаши ова? (ВИДЕО)

Како Адама Траоре успеа да го промаши ова? (ВИДЕО)

Вулверхемптон денес во натпревар од 35 коло во Премиер лигата го декласираше Евертон со 3:0 и така се приклучи на клубовите кои се борат за излезе во Европа.

Вулвси имаат 55 бода и се само на -4 од позициите кои водат во Лигата на шампионите и со оглед дека имаат уште три натпревари се надеваат и на место најелитното европско натпреварување. Сепак, Лигата на Европа засега им е по реална опција.

Денес го прегазија Евертон со 3:0, а промашувањето на натпреварот, а веројатно и на колото го имаше Адама Траоре кој успеа да префрли празен гол.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Дел Пиеро: Пирло има се што треба да биде подобар од Зидан

Зинедин Зидан во првите две ипол сезони како тренер освои три титули во Лигата на шампиони…