Дома Трансфер зона Каков потег на Гатузо: Се откажа од дел од примањата за Наполи да купи напаѓач!

Каков потег на Гатузо: Се откажа од дел од примањата за Наполи да купи напаѓач!

Tренерот на Напои Џенаро Гатузо направи потег за пофалба и му помогна на клубот да го купи Виктор Осимен од Лил.

Трансферот на Осимен не е официјализиран, но најпознатите медиуми во Италија пишуваат дека се е договорено и дека нема дилеми. 21 годишниот Осимен со Наполи се договори за соработка до 2025 година.

Една од главните причини што овој трансфер ќе се реализира е помошта од Гатузо кој се откажал од дел од своите примања за Наполи да добие нов напаѓач.

Сезонава тој постигна 18 голови и запиша шест асистенции на 38 нтпревари. На трансфер пазарот Осимен има вредност од 27 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Јувентус ја постави цената за Дибала

Торински Јувентус очигледно одлучил да направи големи промени во текот на летото. Откако у…