Дома Трансфер зона Кака е идолот на Лазетиќ, во Милан ќе го носи неговиот број

Кака е идолот на Лазетиќ, во Милан ќе го носи неговиот број

Во текот на денешниот ден се очекува Милан да го комплетира трансферот на Марко Лазетиќ кој помеѓу „росонерите“ пристигнува од Црвена Звезда.

Според информациите Лазетиќ веќе го избрал својот број. 18-годишниот фудбалер ги помина медицинските прегледи и ќе потпише петгодишен договор со Милан.

Црвена Звезда од овој трансфер ќе добие околу пет милиони евра, плус процент од следниот трансфер. „Газета дело Спорт“ пренесува дека тој го избрал дресот со број 22 поради неговиот идол Кака.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Преговорите во напредна фаза: Белингам во Реал за 100 милиони

Шпанските медиуми пренесуваат дека главна цел на Реал Мадрид за следното лето ќе биде ѕвез…