Дома Топ вести Каиседо пред трансфер во Челзи

Каиседо пред трансфер во Челзи

Челзи е фаворит за потписот на еден од најбараните фудбалери на Островот, Моисес Каиседо од Брајтон.

Арсенал во зимскиот преоден рок имаше неколку обиди да го ангажира Еквадорецот, но Брајтон одби да го продаде.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Сега Челзи е клубот кој е најблиску до неговиот потпис и „сините“ сакаат во наредните денови да го комплетираат трасферот.

После продажбата на Меусон Маунт во Манчестер Јунајтед сега Челзи е спремен да ја плати  сумата од 80 милиони фунти која ја бара Брајтон.

Каиседо е примарна трасфер желба на Покетино, а самиот фудбалер дал зелено светло за трансферот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Каков потег: Додека сите протестираат, Модриќ покажа колку е голем!

Бурни се реакциите во шпанската фудбалска јавност по вчерашниот натпревар помеѓу Валенсија…