Дома Останати Кошарка НБА „Каде си тргнал?“ – Јокиќ си поигра со синот на НБА легендата како со мало дете 🎥

„Каде си тргнал?“ – Јокиќ си поигра со синот на НБА легендата како со мало дете 🎥

Никола Јокиќ уште еднаш ja покажа својата одлична форма со која игра во НБА лигата, а сега си поигра со Скоти Пипен Јуниор, синот на легендата на Чикаго Булс.

Синот на НБА шампионот и соиграч на Мајкл Џордан се обиде на стартот од третиот период да го проигра својот соиграч преку Србинот, кој лесно ја прочита неговата намера.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


И тоа не беше се, бидејќи само секунда-две подоцна, Јокиќ го измами Пипен со финта и го исфрли од игра.

Јокиќ мечот го заврши со 29 поени, 11 скока и осум асистенции, со тоа што скоро цела последна четвртина ја одмораше. Пипен Џуниор постигна 17 поени и четири асистенции.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Уште едно признание за Дончиќ: Стана најмладиот добитник од 2012 година

Асот на Далас Маверикс, Лука Дончиќ и официјално го доби признанието за најдобар стрелец в…