Дома Фудбал Италија Кавани: Поради Наполи ги одбив Јувентус и Интер

Кавани: Поради Наполи ги одбив Јувентус и Интер

Eдисон Кавани почна да прикажува навистина солидни настапи во дресот на Манчестер Јунајтед.

Искусниот уругвајски напаѓач пристигна како слободен играч и веќе постигна три гола на шест одиграни натпревари за „црвените ѓаволи“. Уругваецот покрај Јунајтед имал понуди и од италијанските тимови Интер и Јувентус, но од почит кон Наполи ги одбил овие два тима.

„На Наполи секогаш ќе му бидам благодарен. Поради таа благодарност одбив многу италијански екипи кои ме бараа, вклучувајќи ги и Јувентус и Интер. Не можев да направам такво нешто. Наполи ме потсетува на среќа, знам дека многу направив за тој клуб и дека луѓето во градот ме ценат“, изјави Кавани.

За Наполи Кавани одигра вкупно 138 натпревари и постигна 104 гола.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Oрсато ја призна грешката од пред три години, од Наполи реагираа: Тоа не чинеше титула!

Италијанскиот судија Даниеле Орсадо даде интервју кое предизвика големо внимание на Апенин…