Дома Останати Кабиб откри кој ќе биде негов наследник: Ова е идниот шампион на УФЦ

Кабиб откри кој ќе биде негов наследник: Ова е идниот шампион на УФЦ

Кабиб Нурмагомедов откри и кој ќе го наследи, откако ќе замине во пензија, иако не планира брзо да се повлече.

На синоќешната прес конференција по УФЦ 242-настанот,  пред новинарите излезе Ислам Макхачев, кој во предборбата го победи Дејв Рамос.

Бидејќи се борат во иста категорија, Ислам сигурно нема да го нападне појасот, но Кабиб со сигурност тврди дека Макачев ќе биде иден шампион.

„Идниот шампион…“, кратко изјави Кабиб.

Инаку Махачев има само еден пораз и тоа од 2015 година од Адриано Мартинс. Негпвиот досегашен скор е 18-1.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Медведев: Би сакал да играм финале со Ѓоковиќ во Мелбурн, па и да изгубам

Вториот светски рекет Данил Медведев важи за прв фаворит на Австралија Опен и истакна дека…