Дома Фудбал Останато И вакво нешто видовме: Во Бразил фудбалери на теренот го туркаа во возилото на брзата помош (видео)

И вакво нешто видовме: Во Бразил фудбалери на теренот го туркаа во возилото на брзата помош (видео)

0
kombe

Ситуација на која човек не знае дали да се смее или да биде загрижен…

Васко Де Гама и Фламенго одиграа 1:1 во рамките од 25 коло во бразилската Серија А. Поведоа домаќините со голот на Риос во 28 минута, но Густаво со постигнатиот автогол во 62 минута ги постави конечните 1:1.

Меѓутоа она за што се пишуваше после натпреварот во медиумите од овој натпревар не е резултат или некој погодок.

Имено, фудбалерите на двата тима заеднички во една ситуација мораа да го туркаат возилото на брзата помош.


Следете го Sportski.mk и на


Ете и ваква ситуација видовме на фудбалските терени…

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Берлускони ја купи Монца, но се уште зборува за Милан: Не ми се допаѓа стилот на Гатузо!

Поранешниот италијански премиер и екс сопственик на Милан, Силвио Берлускони го купи ниско…