Дома Фудбал Италија Италијанците објавија дека Ибра нема да игра на ЕП, тој им одговори со „Јутро је“🎥

Италијанците објавија дека Ибра нема да игра на ЕП, тој им одговори со „Јутро је“🎥

Златан Ибрахимовиќ ќе го пропушти веројатно остатоткот од сезоната поради повреда на коленото.

Шведскиот напаѓач се повреди во натпреварот во кој Милан славеше против Јувентус со 3:0. Ибра се здоби со повреда на коленото која изгледа е од посериозна природа и сезоната за него кога во прашање се настапите за Милан е завршена.

Меѓутоа се појавија информации дека Ибрахимовиќ нема да настапи и на Европското првенство поради оваа повреда. Сепак, Швеѓанецот на интересен начин ги демантираше таквите информации. Тој објави фотографија од него и додаде опис „Безвременски“, а во позадина одеше музикатао д песната „Јутро је“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…