Дома Топ вести Италијанските гаганти се „тепаат“ за Агуеро

Италијанските гаганти се „тепаат“ за Агуеро

На крајот на сезоната Серхио Агуеро најверојатно ќе го напушти Манчестер Сити, а кариерата би можел да ја продолжи во Серија А.

Догворот на Агуеро со Манчестер Сити истекува на лето, а управата на клубот засега не му понудиле нов договор.

И покрај тоа што Агуеро има 32 години се уште кога е здрав е еден од најдобрите напаѓачи во светот, па неколку европски гиганти се заинтересирани за неговиот потпис.

Се очекува главната битка за неговиот потпис да ја водат италијанските гиганти Интер и Јувентус.

Двата клуба веќе стапиле во контакт со неговиот менаџер и ги започнале преговорите, па големи се шансите Аргентинецот на лето да се пресели во Серија А.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Феноменалниот Јокиќ ги разби Бакси, пораз на Лејкерси од Феникс 🎥

Никола Јокиќ продолжува со одличните настапи во НБА лигата. Српскиот центар дојде до нов т…