Дома Фудбал Италија Италијанскиот Суперкуп ќе се игра во Саудиска Арабија

Италијанскиот Суперкуп ќе се игра во Саудиска Арабија

Денес беше објавен датумот и местото каде ќе се одигра италијанскиот Суперкуп помеѓу Милан и Интер.

Милан како актуелен шампион ќе ги одмори силите со Интер како освојувач на Купот во дуел за Суперкуп во Саудиска Арабија.

Миланските гиганти ќе играат за трифејот на 18 јануари во Ријад, а сатницата ќе биде позната во подоцна фаза.

Интер минатата година го освои Суперкупот, а Милан последно овој трофеј го освои во 2016 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Тухел: Конте е одличен стратег, но не му верувам

Во недела се игра првото дерби во Премиер лигата, Челзи ќе го пречека Тотенхем. Ривалите о…