Дома Луд Спорт Историски момент: Судија на цел стадион му ја објасни одлуката🎥

Историски момент: Судија на цел стадион му ја објасни одлуката🎥

Рио Аве и Брага одиграа без голови во дуел од португалското првенство, кој ќе биде запишан во историјата ан фудбалот. 

Имено, судијата својата одлука да им ја соопшти на сите присутни на стадионот, но и на ТВ-гледачите.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


По примерот на НФЛ и НБА, каде судиите преку микрофон ја објаснуваат секоја одлука, прв пат ваква сцена е забележана и на фудбалски натпревар.

Главниот судија доби инструкции дека погодокот бил постигнат од офсајд, а кога реши да донесе конечна одлука, тој преку својот микрофон јавно објасни зошто погодокот е поништен, а сите на стадионот можеа да го слушнат објаснувањето.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Манчестер Јунајтед го сака дефанзивецот на Јувентус

Манчестер Јунајтед е силно заинтересиран за дефанзивецот на Јувентус, Жеилсон Бремер, прен…