Дома Топ вести Интер спреми последна понуда за Канте, нуди две ѕвезди

Интер спреми последна понуда за Канте, нуди две ѕвезди

Антонио Конте е во потрага по засилување за Интер за наредната сезона, а најголема желба е Нголо Канте од Челзи.

Конте според информациите е воодушевен од квалитетите на Французинот кој одлично го познава затоа што двајцата соработуваа на „Стенфорд Бриџ“.

„Газета дело Спорт“ пренесува дека Интер веќе испратил прва понуда за Французинот, која била експресно одбиена од страна на Челзи.

„Нероаѕурите“ не се откажуваат и спремаат нова понуда, што ќе биде последен обид да го донесат Канте во овој преоден рок.

Имено, Интер е спремен да ги понуди Скриниар и Брозовиќ, а за возврат да го добие потписот на Французинот. Пазарната вредност на двајцата фудбалери на Интер изнесува 80 милиони евра, па сега се чека одговор од Челзи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Бартомеу: Меси до 10. јуни требаше да изјави дека сака да замине

Претседателот на Барселона, Хозе Марија Бартомеу ги негираше тврдењата дека тој сакал да г…