Дома Трансфер зона Интер одлучи: Нема да го откупи големото засилување!

Интер одлучи: Нема да го откупи големото засилување!

Кеита Балде ова лето пристигна на „Џузепе Меаца“ како големо засиливање, но во досегашниот тек од сезоната не ги оправда очекувањата.

Сенегалецот пристигна во Милано како позајмен играч од Монако за 5 милиони евра, со опција Интер да го откупи на крајот на сезоната за додатни 34 милиони евра.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Меѓутоа, тоа најверојатно нема да се случи бидејќи Лучијано Спалети смета дека Кеита не ги оправда очекувањата и дека со таа сума клубот може да купи друг фудбалер.

Она што е сигурно е дека 23-годишниот крилен напаѓач сигурно ќе остане во клубот до крајот на сезоната, а потоа ќе биде вратен во Монако.

Ова станува пракса кога е Интер во прашање, бидејќи минатата сезона го направи истото со Кансело и Рафиња, играчи кои клубот одлучи да не ги откупи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Баерн Минхен ја купува ѕвездата на Лајпциг

Манчестер Јунајтед и Баерн Минхен на лето ќе водат голема битка за ѕвездата на Лајпциг и ш…