Дома Трансфер зона Интер на чекор до големо засилување

Интер на чекор до големо засилување

Италијанските медиуми пренесуваат дека Интер е силно заинтересиран во своите редови да го донесе Бразилецот од Шахтјор, Бернард.

25-годишниот Бернард веќе пет сезони е член на Шахтјор и неговиот договор истекува на крајот на сезоната, на „нероаѕурите“ сакаат да ја искористат ситуацијата и да го донесат во Милано без обештетување.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Крилниот фудбалер сака да ја промени средината и нема намера да го продолжува договорот со украинскиот клуб, а Интер веќе стапил во контакт со неговиот агент.

„Спортмедиасет“ пренесува дека Интер му понудил 5-годишен договор тежок 3 милиони евра по сезона и е многу блиску до договор со фудбалерот.

Доколку постигнат договор, Беранрд ќе биде второто големо засилување на Интер за следната сезона и тоа за 0 евра, после дефанзивецот Де Вриј од Лацио.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Постигнат договор, Лукаку се сели во Наполи

Ромелу Лукаку кариерата ќе ја продолжи во Наполи, пренесуваат италијанските медиуми. Како …