Дома Трансфер зона Интер започна преговори со ѕвездата на Челзи

Интер започна преговори со ѕвездата на Челзи

Раководството на Интер започна преговори со левиот бек на Челзи, Емерсон Палмери, пренесуваат италијансите медиуми.

„Сините“ се спремни да го продадат италијанскиот репрезентативец и Лампард веќе бара засилување на таа позиција.

Конте е во потрага по квалитетно засиливање на левата беквоска позиција и одлично ги познава квалитетите на Палмери, бидејќи тој го донесе Стенфорд Бриџ, па смета дека ќе биде идеално засилување за Интер.

Челзи за слободата на Палмери бара 20 милиони евра, сума која Интер е спремен да ја плати, но ќе се обиде да ја намали преку преговори.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Реал ќе го стави ПСЖ пред „свршен чин“ за Мбапе

Не е тајна дека ѕвездата на ПСЖ, Килијан Мбапе ќе биде примарна трансфер цел на Реал Мадри…