Дома Топ вести Интер започнал преговори со Дибала

Интер започнал преговори со Дибала

Во последниве денови се погласни се шпекулиациите дека Интер ќе се обиде да ја донесе ѕвездата на Јувентус, Пауло Дибала.

„Газета дело Сппорт“ пренесува дека директорот Бепе Марота, кој е бивш директор на Јувентус, ќе се обиде да го донесе Дибала како слободен агент на Џузепе Меаца.

Иднината на Пауло Дибала во Јувентус е неизвесна бидејќи неговиот договор истекува на крајот на сезоната. Аргентинецот беше подготвен да го продолжи договорот, но Јувентус ги промени условите, па односите помеѓу двете страни се нарушија.

Италијанските медиуми пренесуваат дека Интер започнал преговори со неговиот агент и веќе испратил понуда за 5-годишен договор тежок 7,5 милиони евра по сезона.

Јувентус исто така му нуди плата од 7,5 милиони на Дибала, но договор на 3 години со опција за уште една година.

Директорот на Интер, Бепе Марота исто така потврди дека „нероаѕурите“ ќе се обидат да го ангажираат Аргентинецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Шишковски: Македонската јавност верува во нас затоа што ние докажавме дека можеме!

Македонија на стартот на јуни на ја очекуваат четири натпревари против Бугарија (2. јуни),…