Дома Трансфер зона Интер го жртвува Перишиќ за да доведе напаѓач од Премиер лигата?

Интер го жртвува Перишиќ за да доведе напаѓач од Премиер лигата?

0

Според информациите на италијанските медиуми, Интер ќе се обиде да го доведе Ромелу Лукаку.

Како што се пишува, Интер е спремен да испрати понуда до Манчестер Јунајтед во која ќе го вклучи и Иван Перишиќ. Понудата би изнесувала помеѓу 20 и 30 милиони евра и Перишиќ.

Не е тајна дека Белгиецот веќе некое време е примарна цел на Интер, а гласините се засилија кога започна на големо да се пишува дека Конте ќе седне на клупата на Интер. Конте во Англија го водеше Челзи и имаше прилика да се запознае со квалитетите на Лукаку.

Интер сосема сигурно ќе доведе напаѓач, а претходно многу се поврзуваше со Един Џеко, но агентот Федерико Пасторело сега објави дека примарна цел на „нероаѕурите“ е белгискиот напаѓач.

Вредноста на Лукаку се проценува помеѓу 60-70 милиони евра, па во Интер се надеваат дека со Перишиќ ќе го убедат Јунајтед да ја намали цената.

Кога во прашање е Лукаку тој во Интер би добил договор на пет години во вредност од 7.5 милиони евра по сезона плус бонуси.
На Интер сега му е многу полесно затоа што нема притисок од финансискиот фер-плеј и клубот од Милано ова лето би можел да доведе квалитетни засилувања.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манџукиќ го стопирал трансферот кога видел каде треба да тренира?

Хрватскиот напаѓач Марио Манџукиќ би требало да го напушти Јувентус и својата кариера да ј…