Дома Топ вести Инзаги го сака Милинковиќ-Савиќ во Интер

Инзаги го сака Милинковиќ-Савиќ во Интер


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Сергеј Милинковиќ-Савиќ сигурно ќе го напушти Лацио на крајот на сезоната, а преферира да остане во Серија А.

Србинот одби да го продолжи договорот со Лацио бидејќи сака трансфер, а неколку европски гиганти се заинтересирани за неговиот потпис.

Со оглед на фактот дека Милинковиќ-Савиќ на лето влегува во последната година од договорот Лацио ќе биде приморан да го продаде.

Сега во трката за неговиот потпис се приклучи Интер, бидејќи СМС е голема желба на тренерот Инзаги за следната сезона.

Инзаги одлично го познава Србинот бидејќи заедно работеа во Лацио неколку години, а Интер е спремен да му ја исполни желбата и да понуди 25 милиони евра за неговиот потпис.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Барселона ја сака ѕвездата на Јувентус

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Адриан Рабио ова лето…